В начало беше Словото, и Словото беше у Бога, и Бог беше Словото.То беше в начало у Бога.
Всичко чрез Него стана, и без Него не стана нито едно от онова, което е станал
В Него имаше живот, и животът беше светлината на човеците.
И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе.
Имаше един човек, пратен от Бога, името му Иоан;
той дойде за свидетелство, да свидетелствува за светлината, та всички да повярват чрез него.
Той не беше светлината, а бе пратен да свидетелствува за светлината.
Съществуваше истинската светлина, която просветява всеки човек, идващ на света.
В света беше, и светът чрез Него стана, но светът Го не позна.
Дойде у Своите Си, и Своите Го не приеха.
А на всички ония, които Го приеха, - на вярващите в Неговото име, - даде възможност да станат чеда Божии;
те не от кръв, ни от похот плътска, нито от И Словото стана плът, и живя между нас, пълно с благодат и истина; и ние видяхме славата Му, слава като на Единороден от Отца.
( Йоан ,1:1-1:14)
Постинги в блога
04.10.2025 16:06 -
Десетата дупка
Или перипатетически размисъл - отговор между Моста и ледовете на Антенора
Живеем в свят на полярности, но те само условно и твърде морализаторски са означени добро и зло. Добро и зло са малко или много маски, които прикрив...
Живеем в свят на полярности, но те само условно и твърде морализаторски са означени добро и зло. Добро и зло са малко или много маски, които прикрив...
28.09.2025 19:15 -
Леко забавен Първоесенен политически и геополитически дайджест
На шестият ден от началото на астрономическата есен, нека хвърля бърз обзор върху важните политически и геополитически събития от изминалото лято, и в добавка няколко неизбежни прогнози.
Началото, разбира се, ще посветя на междун...
Началото, разбира се, ще посветя на междун...
22.09.2025 16:38 -
Истинският национален празник
Всички големи постижения в историята си Българите постигнахме сами, по своя воля и желание, когато са били узрели в колективното ни съзнание. Когато целта е поставена, волята налична и необходимите хора на разположение, тогава ...
04.09.2025 19:19 -
За какво ни е свят, в който съществува русия
Тема за медитация
„Какъв ли би бил светът, ако в него доминират кучеядци“?
„Какъв ли би бил светът, ако в него доминират кучеядци“?
06.07.2025 21:05 -
Малък геополитически дайджест
Началото а лятото е момент, който бележи края на първата половина на астрономическата година, а движението на Земята спрямо Слънцето минава във фаза на неговото намаляване и скъсяване на дните. Момент, който хората съзнателно или не...
24.06.2025 21:12 -
Едно великолепно изложение за същностна на няколко музикални произведения
https://planinitenabulgaria.blog.bg/muzika/2025/06/23/da-poslushame-hubava-muzika.1954288
22.06.2025 14:46 -
Музика в неделя
Концерти за пиано №...№ 22 и 20 от Моцарт, в изпълнение на Андрас Шиф и концерт за пиано № 3 от Лудвиг Ван Бетховен в изпълнение на Артър Рубинщайн
20.06.2025 22:30 -
Орките от Мордор или реалността на руский мир
Руский мир или просто руската федерация е особено проявление на фентъзи жанра, но в нашата, осезаема реалност. Кривите огледала на античовешкия острастен бяс, отразяват нещо като Дантиевото Инферно, нещо като Горгорот, населени с напълн...
01.06.2025 18:30 -
Руски самолет, иди при руския кораб
На третата година от тридневната Специална военна излагация, русийката загуби цели 40 /четиридесет/ самолета, при това не какви-да-е самолети, а основно бомбардировачи. Към загубите днес СБУ са добавили лек ордьовър от три дерайлир...
25.05.2025 19:07 -
За Борисов, радев, русия и др. Един предизвикан коментар!
„…Давам Ви и една поръчка за статия на следната тема:
Защо Борисов каза, че ако е искал да има свой президент, щял е да направи необходимото, вместо да предложи /неговите думи!/ неизбираем кандидат, Цецка....
Защо Борисов каза, че ако е искал да има свой президент, щял е да направи необходимото, вместо да предложи /неговите думи!/ неизбираем кандидат, Цецка....
24.05.2025 16:55 -
Политико-празничен дайджест
Самата тема определя началото с поздрав за празника на Българската писменост, култура и просвета. Именно български, а не славянски, тъй като, когато е създадена българската писменост, именувана „Кирилица“, тя е предназна...
18.05.2025 17:20 -
За проблема с градския транспорт в София и още нещо
Първо един дисклеймър: Аз не съм от София, не живея там, а доколкото посещавам столицата – то е епизодично, не повече от 3-4 пъти в годината, така че конкретният проблем с градския столичен транспорт пряко или косвено не м...
Търсене
Блогрол
1. Блогът на Герман Тайгър, особено добри анализи и коментари за войната в Украйна.
2. Блогът на Калоян(Българска Монархия)
3. Блогът на Единствена
4. Забравеният д-р Ганчо Ценов
5. Българите са стари заселници в македония
6. "Хиляда години от смъртта на Св.Климент ли?"
7. Кроватова България и покръстването на българите
8. Народността на старите македонци
9. Декомунизация
10. Епохални времена
11. Блогът на sparotok
12. Лустрация на агентите на държавна сигурност-петиция
13. Блогът на dimenzed
14. татарски фалшификати
15. Петиция за демонтирането на бургаския "Альоша"
16. Демонтиране на паметника на съветската армия
17. Истината за Украйна
18. АТЛАНТИЧЕСКИ СЪВЕТ НА БЪЛГАРИЯ
19. НАТО
20. Контракоментар с Асен Генов
21. Фактор БГ
2. Блогът на Калоян(Българска Монархия)
3. Блогът на Единствена
4. Забравеният д-р Ганчо Ценов
5. Българите са стари заселници в македония
6. "Хиляда години от смъртта на Св.Климент ли?"
7. Кроватова България и покръстването на българите
8. Народността на старите македонци
9. Декомунизация
10. Епохални времена
11. Блогът на sparotok
12. Лустрация на агентите на държавна сигурност-петиция
13. Блогът на dimenzed
14. татарски фалшификати
15. Петиция за демонтирането на бургаския "Альоша"
16. Демонтиране на паметника на съветската армия
17. Истината за Украйна
18. АТЛАНТИЧЕСКИ СЪВЕТ НА БЪЛГАРИЯ
19. НАТО
20. Контракоментар с Асен Генов
21. Фактор БГ
