Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
02.04.2025 19:22 - А, един летящ чертеж!
Автор: nkf Категория: Политика   
Прочетен: 2093 Коментари: 10 Гласове:
9


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 
             Днес се разпадна поредната русофилска лъжа /чудя се, защо русофилските и руските лъжи някак си срамежливо наричаме "опорки"?/ за "самолетите на  чертеж", които никога "няма да получим"! Е, първият самолет F-16 bLOCK 70 вече кацна на българска земя, пилотиран от български летец и посрещнат от български правителствени представители, включително и от премиера Желязков.
         Междувременно, откакто F - 16 са в Украйна, руската авиация нещо се скри дълбоко и някак си няма особено желание да влиза в бой с ДОКАЗАНИЯ американски боец.
         Факт е, че в момента вече разполагаме с една от най-добрите модификации на F - 16, споделяща някои от характеристиките на F - 35. Със сигурност руснаците не харесват това, а и тукашната вата! Какво остава от репертоара на гнусните копейки? Ами, да, остава приказката за kill switch - а. Удивително е как разни полуграмотни баби, лели, чичаци и т.н. лош биоматериал, които не са виждали американски боен самолет дори на картинка, изведнъж започнаха да разбира от kill switch - ове и дистанционно управление на самолети.

         За настоящата 2025 г. това е втората опровергана лъжа на руската пета колона. Първата беше лъжата за десетките хиляди мигранти, които ще пратят тук, след влизането ни в Шенген. Та, нали разни джуревци ходеха по летищата да "отблъскват мигрантското нашествие". Шенген мина и замина и никакъв мигрантски потоп не ни сполетя! Сега и самолетите...
        В края на тази година и началото на следващата ще бъдат развенчани и още куп други лъжи по отношение на влизането ни в Еврозоната.
        Тогава партийката на патриота от "Максуда" ще трябва да се саморазпусне, поради очевидно обезмисляне. А и парите от москУвията ще секнат, не само защото стават все по-дефицитни!

        Има един проблем: Защо името на военновъздушната база не е да речем Димитър Списаревски и докога в обществен оборот ще бъде името на отявленият българомразец игнатиев? 






Гласувай:
9



1. petgrig - Привет!
02.04.2025 19:26
Ся плашат как ще изплащаме дългове на Франция и Германия. Да се чудиш да се смееш ли да ревеш ли....
цитирай
2. nkf - Ся плашат как ще изплащаме дългове ...
02.04.2025 19:36
petgrig написа:
Ся плашат как ще изплащаме дългове на Франция и Германия. Да се чудиш да се смееш ли да ревеш ли....

Значи, излиза, че Холандия, Германия, Финландия, Ирландия и т.н. са приели да речем Гърция в Еврозоната, за да може германците и холандците да плащат дълга на Гърция! Дааа! Не знам защо, но дебил и русофил са синоними.
цитирай
3. getmans1 - Ех, тези "чертежи" ...
02.04.2025 20:57
... голямо дращене - голем рев, никой не отчете ситуацията с ковида и последиците ... абе, все едно те всеки ден са си пазарували самАльоти от ... от кварталният супер.
Разбирачи!
цитирай
4. batogo - Най-сетне се случи чудото България да се сдобие със съвършена бойна техника и технология!
03.04.2025 17:50
Чест и почитания за всички, които положиха дух, разум и усилия това да се случи!
цитирай
5. almus - Дронове изместват самолетите
08.04.2025 16:59
Някога се правеше вноска и се чакаше 6-7 години за Лада. Сега, за Ф-16 плащаш веднага и чакаш 5години за да започнат да ти ги доставят по 1-2 бройки на година. ... От самолетите излязоха две по-нови генерации! ... Дронове изместват самолетите в реалните бойни действия!
цитирай
6. nkf - Някога се правеше вноска и се чакаше ...
08.04.2025 20:28
almus написа:
Някога се правеше вноска и се чакаше 6-7 години за Лада. Сега, за Ф-16 плащаш веднага и чакаш 5години за да започнат да ти ги доставят по 1-2 бройки на година. ... От самолетите излязоха две по-нови генерации! ... Дронове изместват самолетите в реалните бойни действия!

Такава аналогия е чиста глупост. Да се сравнява закупуването на боен самолет с ... лада, при това без да се отчитат конкретни факти и обстоятелства, имащи определено отношение към забавянето, показва липса на елементарна познавателна способност. От друга страна, няма възможност една държава, която никога не е внедрявала определена военна система/техника/ модел, да мине и да си поръча последна или предпоследна модификация. Ако искаш Ф - 35, първо минаваш през ф - 16. Да не говорим, че има системи, които НЕ СЕ ПРОДАВАТ. Така че и този рев за последните "две генерации" самолети и е сам по себе си безсмислен. Дриновете промениха воденето на война, но НЕ СА изместили авиацията и това е видимо. Поне сега дроновете все още не могат да изместят авиацията и да поемат нейните функции. Ако дроновете бяха изместили авиацията, ами Щатите нямаше да разработват ф - 47. А там все пак има доста по-разбиращи хора от мен и Вас. Със здраве и внимавайте с аналогиите - наистина са пряк път към глупостта.
цитирай
7. nkf - Чест и почитания за всички, които ...
08.04.2025 20:30
batogo написа:
Чест и почитания за всички, които положиха дух, разум и усилия това да се случи!

Благодаря, Огняне!
цитирай
8. nkf - . . . голямо дращене - голем рев, н...
08.04.2025 20:32
getmans1 написа:
... голямо дращене - голем рев, никой не отчете ситуацията с ковида и последиците ... абе, все едно те всеки ден са си пазарували самАльоти от ... от кварталният супер.
Разбирачи!

Разбира се, как, тукашния цървул-тъпанариат разбира от всичко: евро, икономика, армия, оръжия, медицина, ядрена физика и какво ли не, та едни самолети ще са проблем.
цитирай
9. planinitenabulgaria - Мисля, че Ви разбрах:
14.04.2025 21:07
almus написа:
Някога се правеше вноска и се чакаше 6-7 години за Лада. Сега, за Ф-16 плащаш веднага и чакаш 5години за да започнат да ти ги доставят по 1-2 бройки на година. ... От самолетите излязоха две по-нови генерации! ... Дронове изместват самолетите в реалните бойни действия!


Ако баба ми бе с краката нагоре, щеше да бъде спестовна касичка!
Горячими маркспутинскими приветами!
Зеленски - на Народен съд !
цитирай
10. nkf - Някога се правеше вноска и се чакаше ...
14.04.2025 21:34
planinitenabulgaria написа:
almus написа:
Някога се правеше вноска и се чакаше 6-7 години за Лада. Сега, за Ф-16 плащаш веднага и чакаш 5години за да започнат да ти ги доставят по 1-2 бройки на година. ... От самолетите излязоха две по-нови генерации! ... Дронове изместват самолетите в реалните бойни действия!


Ако баба ми бе с краката нагоре, щеше да бъде спестовна касичка!
Горячими маркспутинскими приветами!
Зеленски - на Народен съд !

Въпросът е: другарят алмус дали Вас ще разбере? Разбира се това е реторичен въпрос. Естествено, че човечецът спрял на ниво "Лада" не е в състояние дори пътя за кенефа на двора си да намери, та явно ползва блоговото пространство вместо това.
цитирай
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене

За този блог
Автор: nkf
Категория: Политика
Прочетен: 3103550
Постинги: 537
Коментари: 4544
Гласове: 23947
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930